Společnost Identcode s.r.o.

tradice spojená s kvalitou


Brněnská firma Identcode byla založena v roce 1992, ale její tradice sahají až do roku 1990, kdy zakladatelé společnosti jako jedni z prvních realizovali několik velkých pokladních systémů na bázi čárového kódu. Na začátku své existence se firma specializovala hlavně na aplikace automatické identifikace.


Z důvodu potřeby ochrany firemního pokladního software byla v roce 1998 vyvinuta první verze hardwarového klíče známého pod obchodním názvem Angel. Do systému ochrany postupně přibývaly nové vlastnosti a za krátkou dobu byl vyvinut dokonalý hardwarový klíč, schopen úspěšně konkurovat obdobným zahraničním výrobkům. Zákazník platí pouze za funkce, které skutečně využívá. Hardwarové klíče mají na kontě desetitisíce aplikací. Úspěch hardwarových klíčů a požadavky zákazníků, na které naši tehdejší dodavatelé neznali řešení, zahájilo velmi úspěšnou éru výrobků vyvinutých a vyrobených naší firmou. Připomeňme si aspoň některé.


V roce 2001 byla na trh uvedena bezdrátová verze tehdy velmi oblíbeného snímače IT3800. CL3800 se velmi osvědčil nejen v náročném provozu přepravních uzlů České pošty, ale usnadňuje práci zaměstnancům knihoven a skladů. Další požadavek zákazníků byl splněn v roce 2003, kdy byl představen ethernetový terminál ETH2020 pro sběr dat. Je dodáván v plastovém nebo robustním kovovém provedení. Navíc nabízí radiofrekvenční rozhraní pro bezdrátové snímače čárového kódu CL3800 nebo integrovanou čtečku RF/ID čipů a bezkontaktních karet ASK, Indala, Hitag2 nebo Mifare. Již tisíce kusů terminálů pomáhají nejen s řízením procesů ve skladovém hospodářství. Velmi oblíbené jsou ve spojení s programem Helios.


Pak už byl jen krůček k zahájení vývoje a výroby řídících elektronik a software Cerberus pro parkovací systémy. Asi do roku 2009 jsme v oblasti parkovacích systémů vystupovali hlavně jako subdodavatelé. Obliba našich produktů a ne úplně bezproblémová spolupráce s tehdejšími obchodními partnery nás motivovala k osamostatnění a rozšíření sortimentu o vlastní komponenty parkovacích systémů. Proto jsme finalizovali druhou generaci parkovacího systému, která splňovala požadavky od nejjednodušších aplikací až k rozsáhlým veřejným parkovištím. Naše parkovací komponenty byly oblíbené nejen pro svůj dokonalý vzhled, ale i díky své spolehlivosti a preciznímu provedení. Výroba je zajišťována na Slovensku v naší sesterské společnosti Idtech.

Také nesmíme zapomenout zmínit naše platební automaty pro výběr poplatků, samoobslužný prodej zboží a pro mnoho jiných aplikací. Tyto platební automaty umíme přizpůsobit na základě požadavků zákazníků. Nejčastěji je najdete v prodejnách firmy Alza.

Na základě požadavků zákazníků a zkušeností z instalací jsme v červnu 2013 nainstalovali revoluční novinku na trhu. Vjezdové a výjezdové terminály, které jsou integrovány do robustní ocelové skříně závory. Tato konstrukce uspoří materiál pro výrobu, montáž je rychlejší a zvládne ji i koncový zákazník. Zařízení může fungovat síťově, ale i samostatně.
Má velmi jednoduchou obsluhu a místo pro výměnu papíru je odděleno od elektriky. Ovládání je velmi intuitivní a je možná montáž pouze na čtyři závitové tyče osazené v chemické kotvě.

V březnu 2016 jsme nainstalovali první Identcode Watchtower.  WT je softwarový systém, který slouží na vzdálenou správu parkovacího systému. Velkou výhodou systému je webové rozhraní místo „desktop“ aplikaci a není potřeba instalace programu na klientské počítače. Nezávisí na platformě, stačí pouze internetový prohlížeč. Systém nabízí přehled stavu zařízení v parkovacím systému,  vzdálené ovládání a konfigurace zařízení, přehled stavu parkovacích zón, korekci obsazenosti, nastavování limitů, seznam událostí, konfigurace celého systému a mnohem víc.

 

V letošním roce uvedeme na trh novou pokladnu. Akceptovat bude karty, bankovky, mince a slevové žetony.  Velkým pomocníkem pro obsluhu pokladny bude recyklace bankovek a mincí. Pokladna bude mít i bezpečnostní funkce.  Další příslušenství, ze kterých si mohou budoucí provozovatelé parkovacích systémů vybírat,  jsou  samozřejmostí.

 

Náš sortiment nyní tvoří snímače Honeywell, tiskárny čárového kódu Toshiba, ethernetové terminály, hardwarové klíče Angel, platební automaty, třídičky mincí, komponenty parkovacích a přístupových systémů. Dodáváme i spotřební materiál pro tisk, tiskneme etikety, poskytujeme záruční a pozáruční servis.

Jsme strategický obchodní partner firmy Honeywell a autorizovaný distributor tiskáren Toshiba. Mezi naše nejvýznamnější zákazníky patří Alza, Halberštát servis, Student agency, Gatema, IMI International, Eltodo, GSM  City a mnoho dalších.